Zdrowa dieta odchudzająca - zgub zbędne kilogramy mądrze

Zasady zdrowego odchudzania

      Zdrowe odchudzanie wymaga wiele cierpliwości, gdyż na efekty trzeba trochę poczekać. Zdrowe diety odchudzające nie polegają na radykalnym spadku masy, co często powoduje efekt jojo. Są one oparte na racjonalnych zasadach zdrowego żywienia, dlatego skłaniają do wdrożenia zdrowych nawyków jedzeniowych. Dzięki temu, nie trzeba się obawiać, że nie dostarczymy organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

      Najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy jest mądra dieta odchudzająca. Należy wówczas wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Odżywianie się zgodnie z zasadami Piramidy Zdrowego Żywienia pozwala chudnąć w zdrowym tempie oraz bez większych wyrzeczeń. Naczelną zasadą obowiązującą nie tylko przy odchudzaniu, ale i przy prowadzeniu zdrowego trybu życia jest – jedz częściej, ale mniej. Zaleca się wówczas spożywanie 5-7 mniejszych posiłków dziennie, w odstępach 2-3 godzinnych. Potrawy powinny być przygotowywane ze świeżych produktów i jak najmniej przetworzonych. Produkty lokalne i sezonowe to dobry sposób na zdrowe odżywianie. Owoce i warzywa to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w jadłospisie zarówno tych, którzy się odchudzają, jak i osób dbających o zdrowie. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Jest to najważniejszy składnik odżywczy nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale i dla życia w ogóle. Duży wybór produktów odpowiednich na dietę znajdziesz w Smaki Diet - sklep ze zdrową żywnością.

      Dobra dieta na odchudzanie nie powinna polegać na głodówce. Stosowanie głodówek spowalnia metabolizm i sprawia, że organizm zaczyna się przygotowywać na ciężkie czasy mnożąc komórki tłuszczowe, które po powrocie do normalnego odżywiania wypełniane są w pierwszej kolejności. Bardzo łatwo jest wtedy o efekt jojo i powrót do wagi sprzed diety.

 

Zdrowa dieta odchudzająca

      Jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy to trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Dobra dieta na odchudzanie nie powinna pozbawiać nas produktów bogatych w witaminy i cenne składniki odżywcze. Prawidłowe odchudzanie to proces wieloetapowy i rozłożony w czasie. Zdrowa, zbilansowana dieta odchudzająca w połączeniu z aktywnością fizyczną może zdziałać cuda. Większość diet dostępnych w Internecie ma za zadanie szybką utratę wagi. Niestety w wyniku tego tracimy zazwyczaj mięśnie, a nie tkankę tłuszczową. Co więcej, są one zazwyczaj monotonne, niedoborowe w istotne składniki mineralne, takie jak wapń, magnez i żelazo oraz witaminę B12. Pozytywne i trwałe efekty można uzyskać jedynie, dzięki trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Zdrowe diety odchudzające mają na celu utratę kilogramów w zbilansowany sposób. Efekty zdrowego odchudzania może nie będą spektakularne, ale na pewno trwalsze niż po niedoborowej diecie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium