Miód - poznaj jego cudowne właściwości  
Miód - poznaj jego cudowne właściwości  

Miód – dlaczego warto po niego sięgnąć? 

         Miód to skarbnica witamin i minerałów. Miód nazywany jest często bezcennym eliksirem zdrowia i urody. Regularnie spożywany ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm, wspomaga leczenie wielu schorzeń, poprawia nastrój, działa wzmacniająco i ogólnie jego spożycie zazwyczaj wywołuje szeroki uśmiech u spożywającego. Miód uwielbiany jest nie tylko przez dorosłych, ale również przez najmłodszych smakoszy. Miód jest wprawdzie bardziej kaloryczny od cukru (łyżeczka cukru ma 20 kcal, a miodu 39), ale za to bogaty w substancje odżywcze – podczas gdy cukier to tylko tzw. puste kalorie. Dodatkowo, dzięki zawartości cukrów prostych (które, w przeciwieństwie do sacharozy, wchłaniane są bezpośrednio do krwioobiegu, z pominięciem wątroby), miód jest bardzo łatwo przyswajalny przez organizm.

 

Właściwości miodu

         Właściwości antybiotyczne miodu znane  były już w starożytnym Egipcie. Miód ma właściwości antybakteryjne i jest w pełni naturalnym lekiem. Właściwości lecznicze miodu są imponujące.  W zależności od rodzaju miodu, możemy bardziej szczegółowo wskazać jego właściwości oraz działanie. Właściwości miodu rzepakowego z pewnością przypadną do gustu osobom z nadciśnieniem oraz z problemami trawiennymi. Miód rzepakowy dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym doskonale wpływa na rekonwalescentów i osoby obciążone wysiłkiem psychicznym oraz fizycznym.

       Ze względu na to, że miód wielokwiatowy jest pozyskiwany z wielu rodzajów roślin, ma on różnorodne właściwości dobroczynne. Właściwości miodu wielokwiatowego mają zbawienny wpływ na naszą psychikę – pomagają się rozluźnić, odprężyć i ukoić nerwy. Miód wielokwiatowy sprawdzi się na choroby alergiczne górnych dróg oddechowych, nieżyty nosa, astmę oskrzelową atopową i katar sienny. To naturalny sposób na przyniesienie ulgi w objawach alergii górnych dróg oddechowych oraz związane z nimi dolegliwości.                   

        Dużą popularnością cieszą się również miody lipowe. Są szeroko stosowane nie tylko w odżywaniu, ale również w lecznictwie, gdzie wykazują wysoką aktywność antybiotyczną. Regularne spożywanie miodu lipowego może wzmacniać odporność i zmniejszać częstotliwość zapadania na infekcje. Właściwości miodu lipowego redukują problem bezsenności i obniżają poziom codziennego stresu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium