Gotowe dania wegańskie na każdą okazję  
Gotowe dania wegańskie na każdą okazję  

Na czym polega dieta wegańska?

       Dieta wegańska często utożsamiana jest z dietą wegetariańską. Warto jednak podkreślić, że różnią się one pod pewnymi względami. Przede wszystkim dieta wegańska jest bardziej restrykcyjna niż dieta wegetariańska. W przypadku weganizmu wykluczone jest spożywanie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego (m.in. mięsa, drobiu, ryb, mleka, jaj, miodu).

      Do przyczyn wyboru diety wegańskiej możemy zaliczyć między innymi: niechęć do uczestniczenia (pośrednio) w cierpieniu zwierząt, względy ekologiczne, a także przekonanie o walorach zdrowotnych diety. Często jest to po prostu wybór wegańskiego stylu życia.

 

Dieta wegańska – co można jeść?

     Dieta wegańska jest znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które chcą schudnąć, ale także dla tych, które chcą poprawić swój stan zdrowia, kondycję swojego organizmu, a także zmienić styl życia. Jest ona jednak bardzo restrykcyjna i wymagająca. Odpowiednio zbilansowane dania wegańskie pozwolą uniknąć niedoborów cennych witamin i minerałów. Wiele osób mylnie twierdzi, że wegańskie dania są niesmaczne. Szeroki wybór przepisów wegańskich sprawia, że weganizm nie musi być monotonny.

      Komponując dania dla wegan powinno się bazować na produktach pochodzenia roślinnego. Podstawą jest zbilansowana dieta i składniki z różnych zbóż, takich jak pszenica, żyto czy owies, czyli chodzi o pieczywo i pełnoziarnisty makaron. Źródłem białka w diecie wegańskiej są nasiona roślin strączkowych. Należy codziennie włączać je do menu, aby uniknąć możliwych niedoborów białka. Ze względu na brak ryb w diecie wegańskiej warto postawić na roślinne źródła kwasów tłuszczowych, np. olej rzepakowy, olej lniany, oliwę z oliwek, siemię lniane, nasiona chia czy orzechy, głównie włoskie.

       Dla osób zapracowanych z pomocą mogą przyjść gotowe dania wegańskie. Pozwoli to zaoszczędzić czas na przygotowanie i umożliwi zjedzenie ciepłego domowego posiłku w wersji wege. Dania wegańskie obiadowe dostępne są także w naszym sklepie internetowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium