Jakie suplementy diety warto włączyć do codziennej suplementacji?
Jakie suplementy diety warto włączyć do codziennej suplementacji?

Suplementy diety – co warto wiedzieć?

         W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w pośpiechu, a stres nie jest dla nikogo czymś obcym. Szybki tryb życia ma często odzwierciedlenie w naszej diecie, która w wyniku zabiegania może być uboga w ważne dla naszego zdrowia witaminy i minerały. Z pomocą przychodzi wówczas suplementacja, dzięki której możemy uzupełnić niedobory składników mineralnych. Codzienna suplementacja pozwoli czuć się zdrowo i może nas uchronić przed niektórymi schorzeniami.

 

Jakie suplementy diety stosować na co dzień?

         Warto podkreślić, że suplementacja witamin powinna uzupełniać zdrową i zbilansowaną dietę, a nie ją zastępować. Tylko dzięki temu mamy szansę na utrzymanie dobrej kondycji, a także doskonałego samopoczucia. Jeśli chcemy na co dzień wspierać swoją odporność to warto suplementować witaminę C oraz witaminę D. Jeśli jesteśmy nerwowi, mamy problem ze snem to warto włączyć suplementację magnezem. Zdarza się, że nasza dieta jest uboga w zdrowe oleje i ryby. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest suplementacja kwasów Omega 3-6-9, które regulują i pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu i trójglicerydów, dzięki czemu przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka zachorowań na zakrzepicę i miażdżycę. Ich regularna suplementacja poprawia także pracę mózgu, serca, układu trawiennego i nerek.  Warto pamiętać również o suplementach diety z witaminami z grupy B, które są niezbędne m.in. do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, a także mają duże znaczenie dla zdrowia kości i stawów.

 

Suplementy diety – dla kogo?

         Kto powinien się suplementować? Przede wszystkim zdrowi i aktywni ludzi. Dlaczego? Celem suplementacji witamin jest profilaktyka chorób. Suplementy diety przeznaczone są dla osób zdrowych jako działanie profilaktyczne. W wyjątkowych przypadkach, na zalecenie lekarza, mogą być stosowane przez osoby chore. Trzeba jednak podkreślić, że suplementy nie pełnią funkcji leczniczych.

          Często można spotkać podział na suplementy diety dla mężczyzn, suplementy diety dla dzieci, a także suplementy diety dla kobiet. Najczęściej wynika to z faktu, że są to witaminy dedykowane pod względem wieku i płci, które różnią się zazwyczaj zarówno składem, jak i dawkowaniem produktu. Dużą popularnością cieszą się także suplementy dedykowane konkretnym grupom osób, na przykład suplementy dla kobiet w ciąży, czy też suplementy dla studentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium