Dieta domowa – jak jeść smacznie, lekko i zdrowo?
Dieta domowa – jak jeść smacznie, lekko i zdrowo?

Dieta domowa – co warto wiedzieć?

            Dieta domowa w formie cateringu zyskuje coraz więcej zwolenników nie tylko na świecie, ale także w naszym kraju. Jest to niezwykle wygodny i praktyczny catering dietetyczny dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się smakiem tradycyjnych posiłków dostarczonych pod same drzwi. Dieta pudełkowa domowa to smaczne i zdrowe dania, które nawiązują do najpyszniejszych smaków znanych z dzieciństwa i z domu rodzinnego. Firmy cateringowe prześcigają się w ofertach i proponują różnorodne menu, w zależności od potrzeb i preferencji smakowych. Całodzienne posiłki mogą być przygotowywane po konsultacji z dietetykiem lub na podstawie ogólnych wytycznych zdrowego odżywiania. Coraz częściej można także spotkać dietę pudełkową wykluczającą wybrane alergeny. Popularna jest choćby dieta pudełkowa bez laktozy, czy też dieta pudełkowa bez glutenu. Klienci mogą także wybrać lekkostrawną dietę domową, a także odchudzającą dietę domową. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od zamówionego cateringu.

 

Dieta pudełkowa w domu – na czym polega?

        Warto zwrócić uwagę na to, że można skomponować dietę pudełkową samemu. Niekoniecznie trzeba korzystać z wyspecjalizowanych do tego firm. Domowa dieta pudełkowa polega na wcześniejszym przygotowaniu posiłków. Dania są później sukcesywnie odgrzewane. Zwykle przygotowuje się około 5 dań i przekąsek na każdy dzień, ale w razie potrzeby można zrobić także więcej mniejszych porcji.

                Dieta pudełkowa przygotowana w domu bazuje na zdrowych, sezonowych produktach, które nie tylko dostarczają niezbędnej energii, ale także potrzebnych witamin i minerałów. Dieta pudełkowa w domu nie musi być nudna i monotonna. Na każdy dzień można przygotować urozmaicone menu, które z przyjemnością będziemy konsumować. Najważniejsze jest to, aby skomponowana dieta pokrywała nasze dzienne zapotrzebowanie na energię. Samodzielne przygotowanie diety pudełkowej z pewnością będzie bardziej czasochłonne, a także będzie wymagać większych nakładów pracy niż skorzystanie z gotowego menu w firmie cateringowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium