Słodycze bezglutenowe – bezpieczna lista produktów

Słodycze bez glutenu – jakie wybrać?

    Osoby chore na celiakię i nietolerujące glutenu nie mogą spożywać wszystkich słodkich przekąsek dostępnych na sklepowych półkach. Najbezpieczniej wybierać wówczas produkty, które są oznaczone znakiem przekreślonego kłosa. Mamy wtedy pewność, że są one bezpieczne i nie zaszkodzą nam. Pozytywną informacją jest to, że producenci żywności bezglutenowej z roku na rok poszerzają asortyment słodyczy bezglutenowych. Dzięki temu, osoby na diecie bezglutenowej mogą cieszyć się zamiennikami tradycyjnych słodyczy – w bezpiecznej wersji bez glutenu. Dieta bezglutenowa wyklucza wiele ogólnodostępnych słodyczy. Pamiętajmy jednak, że zabronione w diecie glutenowe łakocie można z sukcesem zastąpić produktami naturalnie bezglutenowymi. Bezpieczną listę bezglutenowych słodyczy możemy stworzyć na bazie słodyczy oferowanych przez znanych i sprawdzonych producentów: Schar, Glutenex, Balviten, Bezgluten, Celiko.

    Miłośnicy słodkich przekąsek bezglutenowych mogą wybierać spośród szerokiego asortymentu produktów. W naszym sklepie internetowym z pewnością każdy łasuch znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Największą popularnością wśród słodyczy cieszą się oczywiście czekolady bezglutenowe, ciastka bezglutenowe, cukierki bezglutenowe, batony bezglutenowe. Oferta bezglutenowych słodyczy jest coraz szersza, a ich smak nie ustępuje produktom zawierającym gluten.

 

Słodkie przekąski dla alergików

      Zdarza się, że oprócz wykluczenia glutenu ze swojej diety musimy zrezygnować także z innych składników np. mleka krowiego, cukru lub jaj. W takiej sytuacji możliwości spożywania łakoci znacznie się zawężają. Jeśli alergia dotyczy dzieci, to z pewnością ciężej wytłumaczyć i zrozumieć dziecku, że nie może słodyczy jak inne dzieci. W takiej sytuacji warto proponować najmłodszym produkty naturalnie słodkie. Na przykład zaproponować dziecku daktyle. Gdy zmiksujemy je z masłem orzechowym i kakao otrzymamy bardzo zdrową wersję popularnego kremu do kanapek. Takie rozwiązanie będzie z pewnością smaczne i wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Rozwiązaniem są również słodycze bezglutenowe i bezmleczne. Coraz częściej można się spotkać także ze słodyczami bez cukru i glutenu.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium